Celníci zadrželi automobily převážející léky s obsahem pseudoefedrinu

Téměř sedm tisíc kusů tablet léků obsahujících pseudoefedrin zadrželi celníci v posledních dvou dnech při běžných silničních kontrolách na Liberecku. Vezli léky k nelegální výrobě pervitinu?

Dne 7. dubna kontrolovala hlídka mobilního dohledu u obce Kunratice osobní vozidlo zn. Mazda s registrační značkou Středočeského kraje. Celníci při kontrole vozidla odhalili pod sedadlem spolujezdce igelitovou tašku, jejímž obsahem bylo 2.048 kusů tablet a příbalový leták od léků s názvem ACATAR.

O den dříve u obce Chrastava vytipovala celní hlídka ke kontrole osobní automobil zn. VW Passat (RZ Libereckého kraje). Na otázku celníků, zda převáží řidič nějaké zboží, odpověděl muž záporně. Při prohlídce vozidla celníci nalezli na podlaze u spolujezdce batoh, v němž se nacházelo 400 plat tj. 4.800 kusů tablet s lékem zvaným SUDAFED.  Ten je zneužíván k nelegální výrobě pervitinu.

Oba případy včetně zadržených osob byly předány příslušnému útvaru Policie ČR z důvodu podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Celní ředitelství Ústí nad Labem
8.4.2010

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.