Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j

Stát záchytu Německo
Regulační agentura PEI
Typ padělek
Číslo šarže padělek
Podnět
Kde byl zachycen Německo
Datum vyřízení 9. leden 2018
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

SÚKL obdržel od německé regulační autority informaci o výskytu balení podezřelých z padělání léčivého přípravku Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j, číslo šarže 1421717, doba použitelnosti 12/2019. Balení podezřelá z padělání jsou v maďarské jazykové verzi a nacházejí se na území Německa. Číslo šarže odpovídá originálnímu číslu šarže výrobce. Dotčená šarže nebyla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků v ČR.

Zástupce držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j, společnost Biogen Idec Limited, Maidenhead, Velká Británie potvrdil, že uvedená šarže nebyla dodána do České republiky.

Léčivý přípravek Avonex, 30 mcg/0,5 ml inj. sol. pep. 4x0,5 ml + 4j je v ČR registrován centralizovaným postupem společenství (EU/1/97/033/005) a je indikován k léčbě roztroušené sklerózy.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.