Adipex retard

Stát záchytu Česká republika
Regulační agentura SÚKL
Typ nelegální přípravek
Podnět Policie ČR
Kde byl zachycen ČR
Datum vyřízení 8. listopad 2012
Indikační skupina Anorektikum

Deklarovaný obsah

Fentermin 15 mg/cps.

Podrobnosti

Přípravek, který byl nabízen nelegálním prodejcem. Není možné zaručit jeho kvalitu, účinnost a bezpečnost a jeho užívání tak může způsobit vážná zdravotní rizika.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Při používání přípravků potlačujících chuť k jídlu (přípravky s obsahem fenterminu) bez dohledu lékaře existuje nebezpečí: 

  • psychotické reakce nebo psychózy (duševní onemocnění, při němž nemocný ztrácí kontakt se skutečností, kterou jinak vnímá, hodnotí, a proto se jinak chová), deprese, nervozity, agitovanosti (neklidu), poruchy spánku a vertigo (závratě),     
  • tachykardie (zrychlení srdeční frekvence), palpitace (bušení srdce), hypertenze (vysoký krevní tlak), prekordiální bolesti (v oblasti srdce),
  • při užívání této látky tam, kdy je to kontraindikováno, může dojít ke zhoršení již existujících, onemocnění nebo ke zvýšení účinku léku a s tím souvisejícím zvýšeným rizikem vzniku nežádoucích účinků.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.