Norditropin SimpleXx

Stát záchytu Bulharsko
Regulační agentura BDA
Typ padělek
Číslo šarže DC80754
Podnět
Kde byl zachycen Bulharsko
Datum vyřízení 10. listopad 2015
Indikační skupina

Deklarovaný obsah

Podrobnosti

Bulharská regulační autorita informuje o záchytu padělku léčivého přípravku Norditropin SimpleXx 15 mg/1,5 ml, inj. sol., č.š. DC80754, doba použitelnosti 11/2017.

Padělaná balení byla zachycena na území Bulharska. Číslo šarže neodpovídá originálním číslům šarží výrobce. Padělaná balení byla v turecké jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku Norditropin SimpleXx 15 mg/1,5 ml inf. sol., společnosti Novo Nordisk A/S, Bagsvaerd, Dánsko, nebyla dotčená šarže uvedena na trh v České republice. Předmětná šarže nebyla identifikována ani v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek Norditropin SimpleXx je v České republice registrován a používá se k léčbě poruch růstu u dětí a jako náhrada růstového hormonu u dospělých.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.