MabThera 500mg, inf.cnc.sol.

Stát záchytu Německo
Regulační agentura PEI
Typ padělek
Číslo šarže N7035B08
Podnět
Kde byl zachycen Německo
Datum vyřízení 11. duben 2016
Indikační skupina

Deklarovaný obsah


Podrobnosti

Německá regulační autorita informuje o výskytu několika balení léčivého přípravku MabThera 500mg, inf. cnc. sol., 1x50ml, č. šarže N7035B08 podezřelých z padělání.

Balení podezřelá z padělání byla zachycena německým distributorem na území Německa. Balení byla v rumunské jazykové verzi.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci léčivého přípravku MabThera 500 mg, inf. cnc. sol. 1x 50 ml, společnosti Roche Registration Ltd., Welwyn Garden City, Hertfordshire, Velká Británie nebyla dotčená šarže č. N7035B08 uvedena na trh v České republice. Uvedená šarže nebyla identifikována ani v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

Léčivý přípravek MabThera 500mg, inf. cnc. sol. 1x50ml je v České republice registrován centralizovaným postupem a používá se k léčbě nehodgkinského lymfomu, chronické lymfatické leukémie, revmatoidní arthritidy, granulomatózy s polyangiitidou a mikroskopické polyangiitidy.

Další informace

  • Padělané a nelegální přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.
  • U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti.
  • Každý, kdo nakupuje léky pomocí nelegálních nabídek, se vystavuje riziku poškození vlastního zdraví a stává se možnou obětí.

Odkazy

Informace o správném nakupování léků a doplňků stravy na Internetu naleznete na http://www.nebezpecneleky.cz/nakup-na-internetu.

Co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léku?

« Zpět

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.