Policie rozkryla rozsáhlý nelegální prodej léků na předpis

Koncem února zadržela policie několik lidí z Ostravska a Karvinska podezřelých z prodeje návykových léků, které lze legálně získat pouze na lékařský předpis.

Za dva roky nelegální činnosti se podařilo gangu prodat přibližně 140 tisíc tablet léčivých přípravků na hubnutí, antidepresiva a léků proti nespavosti, a to v celkové hodnotě asi 4,7 milionu korun.

Všechny tyto léky obsahují návykové látky a při delším užívání hrozí vznik závislosti. Také z tohoto důvodu se mohou užívat jen pod dohledem lékaře.

Gang léky nakupoval přes internet a následně je přeprodával dál nejen českým, ale také  zahraničním zájemcům. Policie nyní prověřuje a dohledává všechny zdroje této nelegální činnosti.

Přibližně pětinu všech léků získali překupníci s pomocí praktické lékařky z Karvinska, která předepisovala léky na příbuzné a známé překupníků, ale také na některé své pacienty, kteří o tom neměli tušení.

Zadrženo bylo 6 lidí, obviněno bylo pět. Tři z nich jsou nyní ve vazbě. Všichni jsou obvinění z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim hrozí osm až dvanáct let vězení.

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.