Švýcarští celníci zajistili 3.000 tablet na podporu mužské erekce

V polovině listopadu se švýcarské pohraniční stráži v kantonu St. Gallen podařilo zajistit 3.000 tablet neznámého původu na léčbu erektilní disfunkce.

Zabaveno bylo i větší množství sáčků s neidentifikovaným gelem. 13. listopadu nejprve objevili celníci při rutinní kontrole 1800 tablet na povzbuzení erekce v zavazadle řidiče srbského autobusu. O tři dny později na stejném hraničním přechodu Diepoldsau odhalili celníci další pokus o propašování velkého množství (cca 1.400 tablet) léků na podporu erekce. Zadržen byl 41letý Srb, který cestoval autobusem jako pasažér a tablety převážel v zavazadle mezi svršky.

Tablety a sáčky s gelem byly předány k analýze švýcarské lékové agentuře Swissmedic. Analýza prokázala, že šlo především o padělky, které obsahovaly jiná než deklarovaná množství účinných látek. Sáčky s gelem byly původem z Indie. Swissmedic zahájila správní řízení vůči osobám, které se pokusily o dovoz takto vysokého množství léčivých přípravků do Švýcarska.

Vzhledem k tomu, že jsou většinou padělky vyráběny za zcela nevyhovujících podmínek a obsah účinných látek bývá překročen či naopak účinná látka zcela chybí, může jejich užívání vážně poškodit zdraví uživatelů. Kvalita obsažených účinných látek je také diskutabilní, padělek může a zpravidla i obsahuje nejrůznější příměsi.

Riziko ohrožení zdraví existuje i v případě užívání originálních léků na posílení mužské erekce. Protože je nutné vždy posoudit zdravotní stav pacienta, jsou tyto léky dostupné jen na lékařský předpis. Při používání přípravku bez dohledu lékaře, existuje nebezpečí závažných kardiovaskulárních příhod včetně infarktu myokardu, nestabilní anginy pectoris, náhlé srdeční smrti, komorové arytmie, krvácení do mozku (cévní mozkové příhody), přechodných ischemických atak, vysokého a nízkého krevního tlaku, bolesti na hrudi, palpitace (bušení srdce), tachykardie (zrychlená srdeční činnost)a poruchy zraku.

Zdroj: http://www.apatykar.info/kratke-zpravy-11775/ a https://www.swissmedic.ch/aktuell/00673/03658/index.html?lang=fr

Tiskové a informační oddělení
 12. 12. 2016

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.