Informace a upozornění - ČR i zahraničí

1 2 3 4 5   Následující   ››

Zpráva WHO o problematice výskytu padělků ve světe

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že až 10 % léčivých přípravků, které se vyskytují na trhu v zemích s nízkým a středním příjmem, jsou padělky.

 

Rozsáhlý problém s padělanými léky, který řeší v Polsku, se týká i Čechů

V Polsku kvete obchod s padělanými léky a suma, za kterou Poláci nakupují léky ilegálně přes internet, každým rokem stoupá. Loni se vyšplhala na téměř 700 miliónů korun. 

 

Padly tresty za nelegální prodej léků na internetu

Nelegální prodej léků na internetu se nevyplatil organizované skupině, která léky nakupovala na falešné recepty a pak dále prodávala lidem po celé republice.

 

SÚKL začal zveřejňovat webové stránky, které nabízejí neschválené přípravky

Boji proti nelegálním a padělaným lékům se SÚKL věnuje řadu let, a to ve spolupráci s dalšími institucemi jako jen např. Policie ČR, Celní správa či Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

 

Analýzy padělků a nelegálních přípravků v laboratořích SÚKL

Vzorky s podezřením na padělky a nelegální přípravky jsou analyzovány v laboratořích Odboru laboratorní kontroly (LAB). Analýzy jsou prováděny na žádost organizačních složek státu (Policie ČR, Vězeňská služba, Celní správa). K analýzám, jejichž předmětem je identifikace neznámé látky, jsou využívány moderní technologie v oblasti instrumentální analýzy – metoda kapalinové chromatografie s hmotnostní detekcí (LC-MS), Ramanova mikroskopie, infračervená spektrometrie (FTIR) a ultra účinná kapalinová chromatografie (UHPLC).

 

Léky na podporu erekce putovaly přes Českou republiku k severním sousedům

Královéhradečtí celníci zadrželi velkou zásilku nelegálních léků na léčbu erektilní dysfunkce

 

Švýcarští celníci zajistili 3.000 tablet na podporu mužské erekce

V polovině listopadu se švýcarské pohraniční stráži v kantonu St. Gallen podařilo zajistit 3.000 tablet neznámého původu na léčbu erektilní disfunkce.

 

Nelegální a padělané léky vs. vaše zdraví

Mezi nejčastěji padělané a nelegálně nabízené léky patří ty na hubnutí, na podporu růstu svalové hmoty a na podporu erekce.  

 

Téměř tři čtvrtiny Čechů by nepoznaly padělaný lék

Asociace inovativního a farmaceutického průmyslu (AIFP) provedla na přelomu dubna a května průzkum, kterého se zúčastnilo 518 respondentů a ze kterého vyplynulo, že více než 72 % Čechů by nerozeznalo padělaný lék od originálu.

 

Ruzyňští celníci likvidovali zabavené padělky zboží a léků

Ve čtvrtek 28. dubna proběhla v Kralupech nad Vltavou velká akce likvidace padělků zboží a léků, zabavených na Letišti Václava Havla a na celní poště v Praze 5 v období let 2012 – 2015.

 

Ilegální prodej léků na lékařský předpis na internetu

V březnu letošního roku obvinila Policie devětatřicetiletou ženu z Kladna z nelegálního prodeje léčivých přípravků, které nakupovala v lékárnách na falešné recepty a přes internet je prodávala dál.

 

Padělek Viagry neobsahoval deklarované množství účinné látky

Policie ČR v březnu předala Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv k analýze vzorek léčivého přípravku Viagra 100 mg pro podezření na padělek. 

 

Policie rozkryla rozsáhlý nelegální prodej léků na předpis

Koncem února zadržela policie několik lidí z Ostravska a Karvinska podezřelých z prodeje návykových léků, které lze legálně získat pouze na lékařský předpis.

 

Celníci stále objevují zásilky se zakázanými látkami

Od začátku roku zachytili ruzyňští celníci 6 zásilek obsahujících zakázaná anabolika.

 

Zásilku s 50 kilogramy anabolických steroidů zadrželi ruzyňští celníci

Koncem roku 2015 se ruzyňským celníkům podařilo zachytit skoro 50kilovou zásilku anabolických steroidů.

 
1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.