Zákaz přípravku Sagirra

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zákazala uvádění na trh a nařídila stažení z trhu u doplňku stravy na podporu erekce s názvem Sagirra.

Laboratorní analýzy prokázaly přítomnost nebezpečné látky u dalšího doplňku stravy na podporu erekce, který pocházel z Číny. Tentokrát se jednalo o doplněk stravy jménem Sagirra prodávaný v plastových lahvičkách po čtyřech tabletách, identifikovaná závadná šarže má datum použitelnosti do září 2011.

V uvedeném výrobku byl laboratorně potvrzen výskyt látky zvané nor-acetildenafil, což je látka s podobnou strukturou a účinky jako sildenafil, oproti sildenafilu však stále není dostatečně prozkoumána a zatím se nepoužívá ani při výrobě léků. Její přítomnost ve volně prodejných doplňcích stravy je nepřípustná.

Inspekce zakázala další prodej uvedeného výrobku a dovozci, kterým je společnost Zdravý životní styl s.r.o. z Uherského Hradiště, nařídila jeho stažení z obchodní sítě. Doplněk stravy Sagirra se prodával převážně po internetu. Z Číny dovezla společnost Zdravý životní styl s r.o. celkem 5000 balení, celkově tedy 20 tisíc tablet. Část byla dále distribuována na Slovensko.

Spotřebitelům, kteří mají doplněk Sagirra doma, inspekce nedoporučuje, aby jej nadále užívali.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce
12.10.2009

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.