Zákaz prodeje nebezpečného přípravků na spalování tuků Adipokill

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole internetového prodeje zjistila nabídku doplňku stravy obsahujícího yohimbin.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dlouhodobě věnuje zvýšenou pozornost kontrole doplňků stravy nabízených na českém trhu. Při kontrole internetového prodeje byla inspektory SZPI zjištěna nabídka doplňku stravy obsahujícího yohimbin.

                                                 Adipokill_2.jpg        Adipokill_1_1.jpg        Ústí2_1.jpg 

Jednalo se o výrobek ADIPOKILL (balení 108 kapslí, šarže 01353405110) pocházející z USA. Výrobek je deklarován jako multifunkční spalovač tuků a je určen zejména pro sportovce.
Výrobek, který měl být původně určen k distribuci mimo tuzemský trh, dovezla do ČR firma SCITEC NUTRITION s.r.o. z Kyjova v množství 27 balení, tj. 2916 kapslí.
Ministerstvo zdravotnictví řadí yohimbin mezi látky se silným farmakologickým účinkem. Jeho použití je možné pouze v lécích vázaných na lékařský předpis. U doplňků stravy a potravin pro sportovce, které jsou volně prodejné, je přídavek yohimbinu nepřípustný.  
Vzhledem k výše uvedeným informacím byl přípravek ADIPOKILL zakázán a bylo nařízeno jeho stažení z tržní sítě. Inspekce varuje spotřebitele, kteří si tento přípravek již zakoupili, před jeho konzumací.

Výsledky šetření týkající se tohoto přípravku byly zaslány do Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF), který na tento doplněk stravy upozornil i ostatní členské státy Evropské unie.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce
11. 2. 2011

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.