Závažná onemocnění se díky užívání bělidla vyléčit nedají, varují státní instituce a média

Zdravotnický deník upozornil na nebezpečí užívání přípravku MMS, který má dle tvrzení jeho propagátorů vyléčit vážná onemocnění, včetně rakoviny.

Státní ústav pro kontrolu léčiv přeřadil výrobek MMS mezi nelegální léčivé přípravky již v roce 2011. Dle zdravotních tvrzení, která tento přípravek doprovázela, spadal dle zákona o léčivech do kategorie "léčivý přípravek", který však nebyl registrován, a proto nebylo možné jej uvádět na trh.

MMS obsahuje látky, které se běžně používají např. k dezinfekci bazénové vody. Tyto látky nejsou schváleny pro použití v humánních přípravcích pro člověka a pro lidské zdraví nejsou bezpečné.

Tímto přípravkem se zabývala také Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která varovala před nebezpečími, která konzumentům přípravku hrozí, více ZDE. 

Nedávno přinesl aktuální informace o užívání MMS v praxi Zdravotnický deník, a to v článku "Za všechno můžou paraziti, tvrdí šarlatání a doporučují pít bělidlo", celý článek je k dispozici ZDE.

Státní ústav pro kontrolu léčiv opakovaně varuje před užívání podobných neověřených výrobků. Léčebné a preventivní vlastnosti mohou prezentovat výhradně schválené léčivé přípravky pořízené legální cestou (prostřednictvím schválené "kamenné" lékárny).

Tiskové a informační oddělení
20. 8. 2015 

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.