Varování před použitím přípravku Fat Burner No. 1

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel od kanadské lékové agentury Health Canada varování před použitím přípravku Fat Burner No. 1, kapsle.  

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel dne 8.12.2010 od kanadské lékové agentury Health Canada varování před použitím přípravku Fat Turner No.1, 60 kapslí, všechny šarže, výrobce Ying Tai TCP Supplying Ltd., Kanada. Přípravek deklarovaný jako přírodní prostředek určený pro podporu hubnutí obsahuje nedeklarované léčivé látky sibutramin a sildenafil.

Rozhodnutím Evropské komise byly dne 3.3.2010 pozastaveny rozhodnutí o uvádění léčivých přípravků obsahující sibutramin na trh, neboť rizika těchto přípravků jsou vyšší než jejich přínos pro lidské zdraví.

Látka sildenafil může být obsažena pouze v léčivých přípravcích, jejichž výdej v lékárně je vázán na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dohledu může být zdraví nebezpečné.

SÚKL opakovaně varuje před užíváním léčivých přípravků nelegálně nabízených na Internetu. Takové přípravky jsou vážným rizikem pro zdraví člověka. 

V případě, že se setkáte s nelegální nabídkou uvedeného přípravku, prosím, informujte SÚKL prostřednictvím formuláře pro hlášení nelegální nabídky léčivého přípravku  nebo na tel. čísle 272 185 333 případně na e-mailu infs@sukl_cz.

Nahoru

 
Dodavatel portálového řešení QCM, s.r.o.